Život podle mě

27.09.2021

Vytvořila jsem nový program. Proč? A jak se bude lišit od klasického koučování a/nebo mentoringu? O tom vám povím ⬇️


Už dlouho vím, že chci pomáhat lidem. Jenže význam slova "pomáhat" je strašně široký a rozmanitý. Navíc se mění i podle aktuální situace každého z nás. Takže jsem začala přemýšlet, jak to uchopit. 

Moje pomoc se týká osobní změny - posílení sebevědomí, uvědomění si vlastní síly, vlastní role, vlastních hodnot, odstranění předsudků a strachů, rozbití vzorců, které nás omezují. Jde o velmi osobní témata a není jednoduché je s někým sdílet. Mí klienti se mi musí otevřít, musí věřit, že jim neublížím ve chvílích, kdy jsou zranitelní. Tu důvěru si musím zasloužit. 

Klienti zároveň musí cítit moji podporu. Pro většinu z nás není jednoduché se rozhodnout, že celý svůj život překopeme. Zahodit to, co známe, v čem jsme vyrostli a s čím žijeme, otočit list a začít psát úplně jiný příběh? I když víme, že to jsou věci, které nás limitují, je to krok do neznáma. A ten chce velkou odvahu. Musí to zvládnout každý sám? Rozhodně ne! Od toho jsem tu já.

Během koučování nebo mentoringu se domluvíme na délce spolupráce, nastavíme si frekvenci našich setkání, stanovíme si cíle a za těmi jdeme. S každým klientem sdílím dokument, kam zapisujeme, co jsme na setkání řešili/y, co bylo důležité za mě a co za klienta, jaké jsou úkoly do příště a nakonec přikládám ještě pár otázek k zamyšlení. Každý se mnou může cokoliv sdílet i mimo naše domluvené hodiny, ale kolik procent to využije? Upřímně, ani já v roli koučovaného jsem to nikdy nevyužila. Měla jsem pocit, že jsem s koučkou domluvená na určitém počtu hodin a cokoliv mezi schůzkami je prostě na mně. Jasně, koučka mi opakovaně říkala, že se můžu ozvat i mimo plán, ale já jsem "nechtěla otravovat." A mí klienti jsou mi hodně podobní. 

Ve svých klientech chci probudit větší sebedůvěru, větší odvahu ozvat se, zeptat se na cokoliv a zahodit myšlenky, že budou za blbce. Potřebuji, aby v průběhu neztratili svoje odhodlání a aby si zvykli na nové "normální." A aby je to bavilo! Protože o tom to je! 

A tak vzniknul nový tříměsíční program, který jsem nazvala "Život podle mě." Bude to intenzivní, protože během 12 týdnů budeme mít 10 setkání po 60 minutách. Nebudu jen váš kouč nebo mentor. Budu váš parťák, který tu pro vás bude, když se budete chtít pochlubit, když budete potřebovat hromosvod nebo když prostě budete chtít. Budu vaše opora, nová nejlepší kámoška. A spolu se mnou i ostatní, kteří si programem prochází/prošli, protože vidět, že v tom nejste sami, udělá neskutečně moc.

Proč? Protože chci, abyste žili vlastní život a abyste si ho užívali. Abyste byli spokojení a nakazili tou spokojeností všechny okolo. Sama jsem žila život podle přesvědčení a hodnot jiných a úplně spokojená jsem nebyla. Pak jsem pochopila, že mám na výběr. Nemusím být jen postavou v cizím příběhu, ale můžu být autorem vlastního. Chci být autorem vlastního! A tak jsem začala psát. A pořád píšu.

Budete psát se mnou? ✒️